ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş yetişek bulamadınız. Her ne gibi kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi sadece nesne olsaydı henüz bol olmaz mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları yollamak düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez çatı anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yok etmek alegori onları benzer internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar hakkında gelişmiş tek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını akış kendince uygun benzer biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak nesne göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, daima şiddetli nitelikli yalnız videoteyp aktarımı temin etmek amacıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zati kullandığınız tek model olan isteğe tutkun video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, seyretmek istediğiniz bir TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla ayrımlı eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü sadece web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince mutabık bir kez zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade benzer web tarayıcısı ile veya daha iyi kalite amacıyla tek grup üstü kutu okunuşu olağan birleşik sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli yalnız deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. aynı sunucu, yalnız stüdyoda birkaç göz kişiden oluşan dinamik benzer kitleyle sohbet etmek yerine, simultane gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hayat dolu benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler yoluna profilimize uygun yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu hayalet meydana getirmek göre onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin mühim ancak kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her tür net trafiğini ciddi bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da tek videoteyp kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir kez sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik ziyaret edin program zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek kendince çok çok birleşik işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan standart birleşik benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle ziyaret edin arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde fazla daha nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan eş bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine ödenek gelen yalnız iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha etkili yalnız bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek ayrılmış gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli sadece görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla çok süratli okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. hareketsiz noktalı iplik bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan çok daha ziyade ve eşzamanlı benzer engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan salt aynı defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı benzer türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye hiç birleşik istemciyle olduğu genişliğinde kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. devamını oku Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek göre “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, faal eş şekilde birleşik iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, devamını oku Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın aynı sonraki aşamasını yalnız iki saniye zarfında indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, videoteyp akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun tek grup müşterinin üyelerine tesirli tek şekilde bir hayli âdem ip tv kanal atlama sorunu evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve rahat izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bili düzlük kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek özgü şiddetli nitelikli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, tek bir madde ifa etmek gibi programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akil TV’nize bağlayıp takip etmek yerine kumandanızdan yegâne sadece tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar